ul. 11 Listopada 88

27-660 Koprzywnica

+48 15 847 70 40

fax: +48 15 847 70 77

Menu

I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

Szanowni Państwo,

Pragniemy przekazać informację o akcji charytatywnej zapoczątkowanej przez portal edukacyjny dyktanda.pl

Z okazji zbliżającego się święta 11 listopada organizujemy I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które przybierze najbezpieczniejszą obecnie formę, czyli odbędzie się przez Internet.

Ideą akcji jest pokazanie dobrej znajomości języka polskiego, a co więcej, zebranie środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny.

Im więcej osób dołączy do akcji, czyli rozwiąże Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi w ręce potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie w wysokości aż 10 tysięcy złotych!

Wzięcie udziału w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przekazana przez portal dyktanda.pl na wybrany cel.

Każdy z uczestników może zgłosić ważny dla niego cel charytatywny lub społeczny. Może to być np. wsparcie chorej osoby, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, kto otrzyma zebrane środki, podejmą decyzję uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto rozwiąże Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie miał możliwość oddania jednego głosu. Osoby, które uzyskają w dyktandzie najlepsze rezultaty, zostaną nagrodzone zwielokrotnioną siłą głosu – tym samym będą miały większy wpływ na wynik głosowania.

Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości gorąco zachęcamy nie tylko osoby dorosłe, ale również uczniów szkół średnich i podstawowych. Za opracowanie treści dyktand, dopasowanych do danej grupy wiekowej, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisy na dyktando oraz zgłoszenia celu charytatywnego lub społecznego przyjmujemy na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Pokażmy w tym szczególnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie zróbmy coś dobrego dla innych!

Informatyk

Poprzedni wpis

Bez chemii na drodze

Kolejny wpis

Weekendowy Konkurs SPISowy z Radiem Kielce (edycja X)

Skip to content