ul. 11 Listopada 88

27-660 Koprzywnica

+48 15 847 70 40

fax: +48 15 847 70 77

Srebrna Chochla ZDOBYTA – Nasze Sandomierskie – Kulinaria Regionalne

Słodkie ciastko – buracorz, które powstało na bazie buraka cukrowego zwyciężyło w XVIII edycji konkursu pn. „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne”, jaki odbył się w niedzielę,  20 września na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu. Motywem przewodnim imprezy, która wpisała się na stałe w kalendarz  sandomierskich wydarzeń, były słodkie wypieki – ciasta regionalne.

W tym roku o symboliczną „Srebrną Chochlę” obok reprezentantek miasta i gminy Koprzywnica walczyły także delegacje z Sandomierza, gminy Dwikozy, Samborzec oraz gminy Zawichost.

Uczestnicy zaprezentowali przed komisją jurorską oraz zgromadzoną publicznością wytypowany do konkursu słodki produkt kulinarny. Jurorzy oceniali nie tylko walory smakowe ciast, ale również, co jest bardzo istotne, ich pochodzenie regionalne, dobór składników, przyjętą technikę wykonania, formę prezentacji oraz estetykę gminnych stoisk.

Panie z Postronnej, którym na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu towarzyszył Krzysztof Pitra dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu  w Koprzywnicy, ujęły komisję nie tylko tradycyjnym wypiekiem. Słowa uznania i zachwytu gospodynie usłyszały także za przepiękny wystrój stoiska. Tradycyjne przetwory wkomponowano w serwety i dekoracje, jakie zdobiły wnętrza domów naszych dziadków. Ręcznie robione serwety i ręcznie  zdobione słoiki z przetworami, w towarzystwie jesiennych warzyw i owoców  okazały się wspaniałym dodatkiem do konkursowego ciastka.      

Ze zwycięstwa pań z Postronnej dumna jest Aleksandra Klubińska, burmistrz Koprzywnicy, która dziękując w poniedziałek gospodyniom za zaangażowanie i udział w konkursie, życzyła kolejnych sukcesów.      

Konkurs odbył się pod patronatem: Piotra Glińskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Andrzeja Bętkowskiego Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Marcina Marca Burmistrza Sandomierza oraz Marcina Piwnika Starosty Powiatu Sandomierskiego.

Relacja fotograficzna z konkursu

Informatyk

Poprzedni wpis

Konkurs z cyklu Weekendowe konkursy SPISowe

Kolejny wpis

Zaproszenie na Sesję Rady Miejskiej Koprzywnicy