ul. 11 Listopada 88

27-660 Koprzywnica

+48 15 847 70 40

fax: +48 15 847 70 77

Menu

Koprzywnica pełna skarbów. Udana akcja eksploracyjna w Koprzywnicy.

Wakacyjne poszukiwanie skarbów czyli ‚Akcja eksploracja” pod takim hasłem w niedzielę zorganizowano w Koprzywnicy akcję poszukiwania skarbów.

O tym, że koprzywnicka ziemia kryje wiele pozostałości z dawnych lat przekonali się uczestnicy plenerowego pikniku. Dzięki akcji zebrano także sporo śmieci.    Na wakacyjne poszukiwanie skarbów zaprosił po raz pierwszy w naszym regionie Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy wspólnie ze Świętokrzyską Grupą Eksploracyjną. Za namową Krzysztofa Pitry, dyrektora MGOKiS w Koprzywnicy do akcji włączyli się także przedstawiciele  firmy SAPER Nomen – Logistyka oraz z firmy @Green Camo a także wspaniali pasjonaci historii:  Roman Szaro, Mariusz Woźniak, Szymon Wiącek. Pieczę nad poszukującymi sprawowali wykwalifikowani poszukiwacze, także saperzy, którzy udzielali rad i chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.  

Piknik przyniósł uczestnikom wiele wrażeń. Nad zalewem było stoisko, na którym eksploratorzy  zaprezentowali odnalezione przez siebie przedmioty, zarówno te współczesne, jak i te z czasów II wojny światowej. Były także poszukiwania skarbów, które odbyły się na dwóch terenach. Nad zalewem oraz na jeden z prywatnych działek. Dla młodszych uczestników przygotowano stoisko animacyjne, na którym zabawy także nawiązywały do poszukiwania skarbów. Każdy znalazł coś dla siebie interesującego.  Uczestnicy kilkugodzinnej zabawy otrzymali pamiątkowe przypinki, a ci najbardziej aktywni nagrody. Jak podkreślił Krzysztof Pitra pomysłodawca pikniku, w ramach przeszukiwania terenu udało się posprzątać obszar nad zalewem. Puszki, kapsle, metalowe pręty, nakrętki to tylko część odpadów, jakie udało nam się zlokalizować pod piaskiem i ziemią przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. W ten sposób nasz piknik osiągnął także cel edukacyjny. Pokazaliśmy naszym uczestnikom, szczególnie tym młodszym i ich opiekunom, że przychodząc nad wodę należy zabrać z sobą śmieci, które pozostały po naszym pobycie.  Niestety wiele osób zakopuje odpady  pod ziemią i myśli, że w ten sposób się ich pozbędzie. To nie jest prawdą, bo te odpady tam są i niszczą nasze naturalne środowisko – powiedział Krzysztof Pitra.  

Kilkugodzinną zabawę zakończyło wspólne ognisko. Wydarzenie odbyło się pod patronatem burmistrz Koprzywnicy Aleksandry Klubińskiej, która ma nadzieję, że piknik eksploracyjny na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń organizowanych dla mieszkańców gminy Koprzywnica.

Krystian Jarosz

Poprzedni wpis

Gminne Dożynki – Koprzywnica 2020. Wspólny wieniec symbolem tegorocznego święta.

Kolejny wpis

Taaaka ryba! Udane zawody wędkarskie nad zalewem w Koprzywnicy

Skip to content