ul. 11 Listopada 88

27-660 Koprzywnica

+48 15 847 70 40

fax: +48 15 847 70 77

Menu

Uroczystość wręczenia medali „Za zasługi dla obronności kraju”.

W dniu 30 lipca 2020 o godzinie 10:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Koprzywnica wręczono  medale „Za zasługi dla obronności kraju” rodzicom, których przynajmniej trzech synów odbyło służbę wojskową w Wojsku Polskim

Decyzją Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka Złoty Medal za zasługi dla obronności kraju otrzymał Pan Ryszard Gorycki, którego synowie Grzegorz, Adam i Piotr są oficerami Wojska Polskiego oraz Marynarki Wojennej w stopniu pułkownika, podpułkownika i komandora.

Srebrnym Medalem za zasługi dla obronności kraju odznaczeni zostali  Państwo Marta i Zdzisław Oszczudłowscy.

Wyróżnieni rodzice odebrali pamiątkowe medale, listy gratulacyjne i kwiaty. Słowa podziękowania w stronę rodziców skierowała burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska. Burmistrz przekazując listy gratulacyjne w imieniu lokalnego samorządu i Rady Miejskiej nie kryła wzruszenia.  – Trudno w tak podniosłych chwilach ukryć wzruszenie, głos się trochę łamie. Taka doniosła uroczystość, jak dzisiaj, stała się okazją do przekazania życzeń, do przekazania wyrazów uznania, ogromnego szacunku i podziękowań dla Państwa za trud. Za wychowanie synów w tym duchu patriotycznym na żołnierzy sił zbrojnych Rzeczypospolitej. Życzę Państwu zdrowia, wszelkiej pomyślności, zadowolenia z rodzin, dzieci. Jestem przekonana, że z Państwa nienagannej postawy gmina Koprzywnica jest dumna – powiedziała burmistrz Aleksandra Klubińska.

Gratulacje i słowa podziękowania odznaczonym Rodzicom złożyli także senator Jarosław Rusiecki, przewodniczący senackiej komisji obrony narodowej i  płk  Artur Gołębiowski, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Sandomierzu,

Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek z udziałem władz gminy Koprzywnica, odznaczonych Rodziców, ich rodzin i zaproszonych gości.

Krystian Jarosz

Poprzedni wpis

Ogłoszenie o debacie nad Raportem o stanie Gminy Koprzywnica za 2019 rok

Kolejny wpis

Komunikat w sprawie jakości wody kąpieliska w Koprzywnicy.

Skip to content