ul. 11 Listopada 88

27-660 Koprzywnica

+48 15 847 70 40

fax: +48 15 847 70 77

Menu

Rowerowa Koprzywnica czyli bezpieczna i widoczna jazda na dwóch kółkach

Pod hasłem „Bezpieczne wakacje w Koprzywnicy” odbyła się akcja rowerowa na parkingu nad zalewem w Koprzywnicy. Akcja organizowana przez Aleksandrę Klubińską burmistrz  Koprzywnicy i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu skierowana była do dzieci i młodzieży, które jak się okazało nie zawiedli, i w licznym gronie zawitali nad zalew.   Celem akcji było przypomnienie jak ważne jest odpowiednie oznakowanie, a co za tym idzie   bezpieczeństwo rowerzystów w trasie. Dlatego na dzień  przed rozpoczęciem wakacji, wszyscy uczestnicy otrzymali odblaskowe kamizelki, opaski i inne dodatki rowerowe, które wpłyną na poprawę ich bezpieczeństwa na drodze. Celem akcji była poprawa widoczności młodszych, ale także starszych rowerzystów użytkowników dróg oraz przypomnienie najważniejszych zasad obowiązujących rowerzystów w ruchu drogowym. Po powitaniu przez Burmistrz Koprzywnicy Aleksandrę Klubińską,  uczestnicy rowerowego pikniku stali się świadkami ratowania przez służby medyczne rowerzysty, który uległ wypadkowi. Wysłuchali także pogadanki o bezpiecznej jeździe rowerem, którą przeprowadzili funkcjonariusze Policji. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się ratownicy z Grupy Ratowników Polskiego Czerwonego Krzyża w Sandomierzu.

Był także słodki i zimny akcent. Wszyscy uczestnicy schłodzili się lodami, na które zaprosiła Pani Burmistrz do stoiska gastronomicznego, jakie od kilku dni działa nad koprzywnickim zalewem.  Podsumowaniem akcji „Bezpieczne wakacje w Koprzywnicy” była wspólna przejażdżka rowerzystów w asyście zmotoryzowanej policji – ścieżką przy koprzywnickim zalewie.  Burmistrz Aleksandra Klubińska dziękując wszystkim za udział w pikniku życzyła bezpiecznej jazdy rowerem oraz udanych wakacji. 

Organizatorem wydarzenia była Aleksandra Klubińska, Burmistrz Koprzywnicy i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy. Akcję wsparli: poseł Marek Kwitek, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Policja, Agencja Ubezpieczeniowa PZU – biuro w Koprzywnicy oraz Grupa Ratowników przy PCK w Sandomierzu. 

Informatyk

Poprzedni wpis

Zaproszenie na Sesję Rady Miejskiej Koprzywnicy

Kolejny wpis

Aleksandra Klubińska burmistrz Koprzywnicy odebrała w Sandomierzu bon w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych

Skip to content