ul. 11 Listopada 88

27-660 Koprzywnica

+48 15 847 70 40

fax: +48 15 847 70 77

Koprzywnica wspiera sandomierski szpital – dofinansowała zakup aparatu do badań na COVID-19

25 tysięcy złotych przekazała gmina Koprzywnica na rzecz Specjalistycznego Szpitala Ducha Świętego w Sandomierzu z przeznaczeniem na  zakup aparatu do przeprowadzania badań na obecność  COVID -19. Decyzja o przekazaniu pieniędzy została podjęta podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koprzywnicy. Tym samym Koprzywnica dołączyła do pozostałych gmin powiatu sandomierskiego, które złożyły się na zakup aparatu.

Burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska podziękowała radnym gminy Koprzywnica za zrozumienie potrzeby zakupu aparatu, który będzie służył także mieszkańcom gminy Koprzywnica i przekazania z budżetu gminy tak znaczącej kwoty.

Za zrozumienie i przyłączenie się do wspólnej akcji zakupu aparatu wykonującego testy na obecność koronawirusa podziękował władzom i radnym Koprzywnicy Wojciech Dzieciuch, wicestarosta  sandomierski.  Jak wyjaśnił wicestarosta  aparat posłuży między innymi  do badań personelu medycznego, pracowników szpitala  oraz pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i osób zgłaszających się  na zabiegi, badania oraz hospitalizacje.  Na razie badania nie będą wykonywane osobom z zewnątrz.

Całkowity koszt aparatu to 400 tysięcy złotych. Obecnie na dobę aparat może zanalizować 40 testów, ale w przyszłości ta liczba będzie większa. Urządzenie będzie służyło

Informatyk

Poprzedni wpis

Program Stypendiów Pomostowych

Kolejny wpis

INWENTARYZACJA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST