ul. 11 Listopada 88

27-660 Koprzywnica

+48 15 847 70 40

fax: +48 15 847 70 77

Menu

Wydarzenia kulturalne 2019

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy zrealizował w 2019 roku wiele wydarzeń kulturalnych i imprez dla społeczności lokalnej.

Najważniejsze wydarzenia to:

3 maja – Po raz pierwszy w uroczystościom obchodów Święta Państwowego w Koprzywnicy towarzyszył odział Wojska Polskiego z 3 Batalionu Radiotechnicznego w Sandomierzu- salwa honorowa pod murem straceniem w wykonaniu żołnierzy była godną oprawą tego ważnego dnia.

4 maja -Gminny Dzień Strażaka -w którego przygotowanie włączyły się KGW z całej gminy. W Domu Kultury strażacy zostali przyjęci w sposób wyjątkowy – poczęstunkiem oraz programem artystycznym w wykonaniu zespołu ludowego Powiślanie.

1 czerwca Noc Kultury – to wyjątkowe wydarzenie w scenerii i murach Kościoła i klasztoru Cysterskiego obfitowało w wiele ciekawych animacji questing, zwiedzanie wieży kościelnej, słuchanie chorałów gregoriańskich a na koniec wspólne ognisko i oglądanie gwiazd przez teleskop.

2 czerwca – Gminny Dzień Rodziny połączony ze Świętem Ludowym– festyn, który odbył się na stadionie, cieszył się ogromnym zainteresowaniem w programie znalazł się między innymi pokaz iluzjonisty, koncerty, występy dzieci i młodzieży z ZPO w Koprzywnicy, wspólne animacje gry i zabawy a na zakończenie – zabawa taneczna pod gwiazdami.

25 sierpnia -Dożynki Powiatowe – Dożynki były bez wątpienia największą imprezą w tym roku. Zarówno część obrzędowa jak i artystyczna cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na scenie zaprezentowały się Zespoły Regionalne, Gwiazdy Programu The Voice of Poland oraz znana kapela folkowa –BACIARY. Wspólne świętowanie zakończyły tańce z New Vision.

10 listopada – Niezwykły charakter miały tegoroczne uroczystości odzyskania przez Polskę Niepodległości. Koncert zespołu Soul Sanok pod kierunkiem dr Moniki Brewczak w scenerii świeżo odremontowanej i doposażonej Sali widowiskowej zrobił niesamowite wrażenie na wszystkich przybyłych. Dopełnieniem tego wydarzenia była część artystyczna w wykonaniu uczniów z ZPO w Koprzywnicy oraz Zespołu Ludowego Powiślanie.

11 listopada – Pochód z 5 metrową flagą przez ulice Koprzywnicy od Domu Kultury do Kościoła św. Floriana rozpoczął  lokalne obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza św odbyła się, z udziałem pocztów sztandarowych oraz oddziału Wojska Polskiego z 3 Batalionu Radiotechnicznego w Sandomierzu.

7 grudnia – Gminne Mikołajki w Domu Kultury – Wspólne świętowanie rozpoczęło odpalenie światełek na okazałej choince usytuowanej w sercu koprzywnickiego rynku. Następnie w budynku Domu Kultury w oczekiwaniu na św Mikołaja rozpoczęły się wspólne animacje, gry , malowanie buziek. Św Mikołaj obdarował 170 milusińskich. 

Informatyk

Poprzedni wpis

Świetlica Środowiskowo-Młodzieżowa

Kolejny wpis

SESJA RADY MIEJSKIEJ – XIX

Skip to content